Bedava İnternet

Android Bildirim Sorunları Nasıl Çözülür?

2 47

Android bildirim sorunları nasıl çözülür detaylı bir şekilde anlattık.

Android telefonlarda bir takım sorunları, insanlar kafasına çok takabilir. Bunlardan biri olan Bildirim gelmeme sorunu epey bir can sıkıcı durumdur. Bu makalemiz de bu sorundan basit bir şekilde kurtulacağız.

Android Bildirim Sorunları

Akıllı telefon kullanıcıların tercih ettiği Android, bazen bir takım sorunlar getirmektedir. Bu sorunlardan bazıları başlıca bildirimlerin gelmemesi veya bildirimlerin geç gelmesidir. Bazen bildirimler bizim için o kadar değerlidir ki bir şey yayınlandığında bildirimlerin anın da bizlere ulaşması çok işimize yarar. Gel gelelim bu sorunlar nasıl çözülür detaylı bir şekilde adımları uygulayarak Android bildirim sorunlarını halletmiş olacaksınız.

Android Bildirim Gelmiyor Sorununun Çözümü

Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak kesin olarak android bildirim gelmiyor sorununu çözersiniz.

Güç Tasarruf Modu

Bazı kullanıcılar, Android telefonlarının şarjının erken bitmemesi için bir takım yöntemler denerler. Bunların başında akla gelen ilk yöntem android telefonu güç tasarrufu moduna almaktır. Bu yöntem az da olsa işe yaramaktadır ama bir takım da problemleri beraberinde getiriyor. Telefonu güç tasarruf moduna aldığınız da arka plandaki çalışan uygulamalar otomatik olarak kapanıyor.  Bundan dolayı telefonun ekranı açılana kadar herhangi bir bildirim gelmiyor. Buradan anlayabileceğiniz üzere güç tasarruf modunu gerek duymadıkça açmamanızı tavsiye ederiz.

Arka plan uygulamalarının uygulama tarafından durdurulması

Bazı batarya tasarruf uygulamaları arka planda çalışan uygulamaları kapatabilir. Bu tür uygulamaları kullanmadan önce uygulama ayarlarına göz atmakta fayda var. Bildirimleri almak istediğiniz uygulamarı beyaz listeye alarak sorunu çözmüş olacaksınız.

Google Cloud Messaging

Google Cloud Messaging sunucu görevini üstlenen bilgisayarlardan gönderilen verilerin Android cihazlarda almaya yarayan bir teknolojidir.Bir nevi bildirimler için gerekli bir teknoloji. Google Cloud Messaging kapanması sonucunda belli bir süre boyunca android cihazınız boşta iken  Google Cloud Messaging GCM’ye mesaj göndermiyor bunun sonucunda da bildirimler size anlık gelmiyor. Bu sorunu da root atarak halledebilirsiniz.

Bildirim Ayarlarının Kapalı Olması

Android geliştikçe yeni ayarlar eklenmektedir. Android 4.1 Jelly Bean ve üzeri Android sürümlerin de uygulama bildirimleri çok basit bir şekilde açılıp kapatılabiliyor. Bazen bildirimler kapalı olabiliyor bildirimleri açmak için Ayarlar/uygulamalar/bildirimini açmak istediğiniz uygulama/uygulama bilgileri/bildirimler yolunu takip edebilirsiniz.

Güncelleme Sorunları

Bazı markalarda güncelleme sonrasında da bildirimlerin çift gözükmesi veya hiç gözükmeme gibi sorunlara rastlanıyor bu gibi durumlarda yeni gelecek olan güncellemeleri beklemek en doğru karar olacaktır.

2 Yorumlar
  1. özgür diyor

    süpersiniz e posta ve whatsapp ı beyaz listeye ekledim bütün bildirimler anında geliyor çok teşekkürler…

    1. admin diyor

      İşinize yaradıysa ne mutlu bize 😀

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.