Android Telefon Hızlandırma

0

Telefonunuzdan hız konusunda memnun değil misiniz ? Sürekli kasıp donuyor mu merak etmeyin tek tek aşağıdaki yöntemleri uygulayarak biraz da olsa verim alacaksınız.

Android Telefonlar için Hızlandırma Yöntemleri

Android Akıllı Telefonlarımızı biraz da olsa hızlandırma şansımız var. Donanım olarak kötü olan cihazları aşağıdaki yöntemlerle hızlandırabiliriz.

Gereksiz Dosyaları Silin

Android telefonlar da zamanla dosyalar birikir gerek önbellek gerekte resim gibi dosyalar yer kaplayarak sistemi yorar gereksiz dosyaları silerek tasarruf edelim.

Greenify Uygulamasını Kullanın

Greenify arka plandaki uygulamaları kapatarak hem pil tasarrufu hem de cihazınızı hızlandırır.

Arayüzü Değiştirin

Android Telefonlar da launcher denilen bir arayüz vardır bu temadır telefonunuzun daha hızlı kullanışlı uygulamalar kullanarak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

Gereksiz Uygulamaları Silin

Gereksiz Uygulamlaarı silerek hem depolama açısından hemde ram kullanımı yönünden rahat edebilirsiniz.

Hızlandırma Uygulamaları Kullanmayın

Şayet denedim pek fazla etki etmedi hatta dahada yavaşladı çok ram tüketiyor uygulamalar daha da berbat bir duruma düşüyorsunuz.

Telefonunuzu Kapatıp Açın

Bazen uzun süre açık olan uygulamalar yanıt vermeyebiliyor telefonun ekranı çalışmıyor ses gidiyor donuyor ise Telefonun Açma düğmesine Uzun Süre Basarak Kapatıp açabilirsiniz.

Gereksiz Kullanmadığınız Uygulamaları Dondurun

Android Telefonunuzun Ayarlar/Genel/Uygulamalara giderek istemediğiniz kullanmadığınız uygulamaların üzerine basarak durdurabilirsiniz.

Ana Ekran Sayısını Azaltın

Android Telefonlarda ana ekran ve uygulama ekranı bulunur Uygulama ekranında uygulamalar  Ana ekranda ise uygulamaların kısa yolları bulunur Ana ekran Sayısını Birden Fazla yapabilirsiniz en fazla iki ekran yaparsanız verim alırsınız.

 

Bunları da beğenebilirsin