Bedava İnternet

Android Telefonlarda İnternet Paylaşım Yöntemleri

0 64

Android telefonlarda internet paylaşım yöntemleri nelerdir detaylı anlatım,

Günümüz de internet bağımlılığı git gide artmış durumdadır.Hal böyle olunca evdeki her bireyde bir wifi özelliği bulunan telefon,tablet,laptop veya bilgisayar bulunuyor.Biliyoruz ki bu saydığımız teknoloji aletleri, internetsiz pek de bir işe yaramıyor.Hatta kendimden biliyorum 2000 TL civarında almış olduğum telefonu,1 ay internetsiz kullanmayı denedim olmadı.Sürekli bir şeyler eksik sanki bir yere sıkışıp kalmışsınız gibi hissi vardır.Anlayacağınız 200 TL değerinde telefonunuz olsun veya 2000 Tl değerinde telefon,internetsiz pek de bir işe yaramıyor.

Günümüz de artık her türlü cihaza internet bağlanabiliyor.Peki bu işlemler  nasıl yaparız makalemiz de tek tek bunlara değineceğiz.

Android Telefonlarda İnternet Paylaşım Yöntemleri

Aklınıza gelen ilk yöntem kablolu veya kablosuz paylaşım.Evet genelde modem kullanıcıları kablolu bir şekilde internete girmektedir.Peki modem yoksa ne yapacağız ?

İngilizce’de HotSpot  veya  Tether adı verilen özellik  bize cep telefonumuz da ki interneti kablosuz bir şekilde paylaşma imkanı sunuyor.Günümüz de android cihazlarının çoğun da bulunan bu özellik çok işe yaramaktadır.

Android Hotspot İnternet Paylaşımı

Öncelikle paylaşmak için internet paketi gerekli herhangi bir internet paketi olur örnek: facebook paketi,hediye internet paketleri işlemleri sırasıyla anlatalım

  • Telefon/Ayarlar/İnterneti Paylaş veya Kişisel Erişim Noktası Oluştur telefondan telefona farklılık göstereceği için buda olabilir. İnternet paylaşım oluştur.
  • Kendi telefonum da 3 yöntem bulunuyor 1. Usb internet paylaşımı 2.Wi-Fi hotspot 3. Bluetooth internet paylaşımı buradan isteğe göre seçebiliriz biz Wi-Fi hotspot yöntemini seçiyoruz
  • Karşımıza Wi-Fi hotspot ayarları ve Zaman aşımı çıkıyor buradan Wi-Fi hotspot ayarları seçeneğine tıklıyoruz
  • Wi-Fi Adı: Başkalarının kablosuz ağlarında görünecek olan isim.Güvenlik:İsteğe bağlı WPA PSK veya WPA2 PSK bizim önerimiz WPA2 PSK Şifre: Kablosuz ağın şifresi ne kadar güçlü olursa o kadar iyi. Max kullanıcı:Ağa en fazla kaç kişinin bağlanacağını ayarlıyoruz. ayarları kaydedip,paylaştıktan sonra diğer cihazların kablosuz kısmında görünecektir.

Android USB İnternet Paylaşımı

Bir çok yöntem bulunmaktadır biz size 2 yöntemle anlatacağız.

  1. Telefonun kendi özelliği Telefon/Ayarlar/İnternet Paylaşımı/Usb internet paylaşımı özelliğii bilgisayar laptop gibi cihazlara internet paylaşabilirsiniz.Adından da anlaşılacağı gibi usb kablosunu cihazlara bağlamamız gerekiyor.
  2. Bir çok usb paylaşım uygulaması bulunmaktadır biz burada pdaNet+foxfi uygulamasını anlatacağız.İlk olarak Play Store üzerinden FoxFi uygulamasını indiriyoruz daha sonra usb ile internet paylaşımı yapacağımız için bilgisayara, Windows sürümüne göre programı indiriyoruz.İndirme işlemi tamamlanınca programı kuruyoruz.Kurulum aşamasında sizden hangi cihazı kullandığınızı saracak eğer listede cihazınız varsa o şıkkı seçiyoruz yoksa ”others” şıkkını seçiyoruz.En son aşamada sizden hangi yöntemle bağlanacağını soruyor oradan ‘‘Connect PdaNet+after installation” usb modunu seçiyoruz.Hemen telefona indirdiğimiz foxfi uygulamasını açıp, oradan  Usb Tether‘i seçiyoruz ve usb modunu aktif hale getiriyoruz. Eğer herhangi bir hata verirse telefon ayarlarından geliştirici seçenekleri açıp oradan USB hata ayıklama modunu açmanız lazım daha sonra sorunsuz bir şekilde bağlantı sağlayabilirsiniz.

Android Bluetooth internet İnternet Paylaşımı

  • Telefon/ İnternet paylaşım oluşturma/Bluetooth internet paylaşımı oluşturmayı açıp hangi cihaza internet paylaşımı yapacaksak o cihazın bluetooth özelliğini açıp telefonunuzla eşleştirip bağlantı sağlayabilirsiniz.

Android Rootsuz İnternet Paylaşımı

Yukarıdaki anlattığımız bütün yöntemler rootsuz bir şekilde çalışmaktadır pdaNet+ yazılımı ile birçok internet paylaşımı yapabilirsiniz.

PdaNet+ uygulaması ile usb internet paylaşımı,bluetooth internet paylaşımı,hotspot internet paylaşımı yapabilirsiniz.Ayrıca uygulamanın ücretsiz sürümü kısıtlı olduğu için internet üzerinden pro sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz veya Google Play Store üzerinden uygulamayı satın alabilirsiniz.

Vpn Programı ile Sağlanan İnterneti Paylaşma

Herhangi bir vpn uygulamasına bağlandıktan sonra ”Open vpn alet çantası” apk yazarak Google tarayıcıdan indirip kuruyoruz.

Uygulamayı açıp root iznini verdikten sonra Vpn Tether Sihirbazı/WIFI ERİŞİM NOKTASI/BAŞLAT diyoruz ve vpn şeklinde interneti paylaşmış oluyoruz.

Geliştirici Seçenekler Nasıl Açılır ?

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.