Bedava İnternet

Bilgisayar Satışları Yükselişte

0 220

Bilgisayar satışları yükselişte

Akıllı telefonlar çıkmaya başladığında herkesin ağzındaki laf bilgisayarın  yerini almasıydı evet,aldı hatta baya yükseldi Bilgisayar ile kafa kafaya yarıştı.Birçok bilgisayarlara kafa tutucak telefonlar çıktı.Ama 2018 Yılının verilerine göre Bilgisayar satışları artışa geçti !

2012 Yılından itibaren artış göstermeyen bilgisayar satışları,2018’in ilk çeyreği itibarı oldukça garip bir şekilde yükselmeye başladı.Araştırmacı Gartner’ın bildirdiğine göre 2018 Yılının ilk çeyreğinden itibaren  %1.4  oranla artış olduğu belirtildi.

Gartner’ın verilerine göre dünya çapında tam 62 milyondan fazla pc teslimatı yapıldı.Tabiki bu rakamlar Bilgisayarın yükseldiği anlamına gelmiyor.Araştırmacı Gartner’ın belirttiğine göre 2018 yılının sonuna dek PC ve tabletlerin marketteki yeri %1.2 oranında düşecek 2020 yılına doğru da 7.000.000 dan fazla insanın Bilgisayar ve tabletten vazgeçeceği  tahmin ediliyor.

Bizim tepkimiz ise mobil her türlü önde olur çünkü bilgisayardaki çoğu şey mobilde yapılıyor. O kadar güçlü işlemci ramlar takılıyor ki Bilgisayar ile yarışacak düzeye geliyor ama kullanım bakımından  Bilgisayar ev ofis ortamlarında her türlü önde Telefon ise dışarıda başarılı evet birde oyun zevki telefon da olacak bir şey değil ekranın ısınması nedeniyle oyunda fazla verim alamazsınız.

Xiaomi Mi Max 3’ün Özellikleri Belli Oldu

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.