MobilYardim Haberler

DOKTOR “MUTLAKA TÜKETİN” DEDİ

2.318 views
05 Nisan 2021 - 10:35

K-oronavirüs te-stinin alındığını, sonuç çıkması beklenmeden akciğer tomografisinin de çekildiği belirten Terekecİ, to-mografide koronavirüs belirtiler olduğu için test sonucunu beklemeden hastaneye yatırıldı. İlk andan itibaren Sağlık Bakanlığı’nın tedavi önerilerin uygulamaya başladıklarını söyleyen Terekec, tedavide Sağlık Bakanlığı’nın rutinde önerdiği tedavi sözleşmesi kapsamında antgribal ilaç,sıtma tedavsinde kullanılacak olan ilaç, Japon grip i-lacı diye bilinen ve koronavrüs tedavsinde kullanılmak üzere Türkye’ye getirilen ilaçtan aldıklarını bildirdi.

Tedavi sürecinde bir günlerinn diğer günlerini tutmadığını kaydeden Terekec, “Bir gün sırt bir gün baş ağrısı oluyor. Ancak daima olan şey; stres, endişe ve kaygı.” dedi.
GÜNDE BİR TATLI KAŞIĞI ZERDEÇAL
Terekec, koronavirüs test pozitif çıkanlara tedavi esnasında kullanmaları için bazı önerilerde bulunarak, şu ifadeler kullandı: “Özellikle sneol ve karvakrol dedğm kekik esanslı standardize olan ürünler kullanılabilir. Etkin maddesi kurkumn olan zerdeçal kullanılabilir. Özellikle akciğer tutunumunun tedavisinde ve bağışıklık siteminin dengelenmesinde kullanılabilir. Bir de deve diken tohumunun özü var.
Onu da özellikle akciğer ve karaci-ğerdeki zatürre lezyonlarının iyleşmesi tedavisinde kullanılabilir. Zerdeçalı günlük bir tatlı kaşığı yemeklerde kullanabilir. O şekilde acı olduğu düşünülüyorsa ec-zanelerden zerdeçal ürünü alınabilir.” Koronavirüs testinin alındığını, sonuç çıkması beklenmeden akc-iğer to-mografisinin de çekildiğini belirten Terekec, to-mografide koronavirüs belirtileri olduğu için test sonucunu beklemeden hastaneye yatırıldı. İlk andan itibaren Sağlık Bakanlığı’nın tedavi önerilerini uygulamaya başladıklarını söyleyen Terekec, yüksek doz C vitamin tüketim önerisi kapsamında hergün yüksek dozda C vitamini aldıklarını anlattı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.