Facebook Profil Fotoğrafı Koruması Nasıl Yapılır?

0

Facebook profil fotoğrafı koruması nedir nasıl yapılır ? Profil korumanın ne gibi faydaları var hepsini detaylı bir şekilde anlattık.

Mobilyardim.com’dan herkese merhaba. Yeni yıla sayılı günler kala siz değerli takipçilerimizin işine yarayacak bomba bir makale ile birlikteyiz. Bugün Facebook profil fotoğrafınız veya resminiz için koruma özelliğini aktif edeceğiz. Peki bu makale bu adamın nereden aklına geldi de yazıyor diye merak ediyorsunuzdur. Facebook üzerinde gezerken bazı kişilerin profilinde güvenilir simgesi olduğunu fark ettim. Birkaç araştırma yaptıktan sonra Hindistan bulunan kadınların kendi yüzlerinin net olduğu fotoğrafları yüklemekten çekindiği ve bunun üzerine Facebook profil fotoğraflarının güvenliği açısından yeni bir özellik geliştirdiğin öğrendim. Bu özelliğin nasıl yapıldığını makalemizde gösterdik.

Bu Özellik ile neler geliyor

  • İnsanlar artık sizim profil resminizi indirmeyecek (Çıkıp da diyeceğinizi biliyorum Bilgisayar üzerinde denedim profil resmi iniyor Android üzerinde Facebook uygulamasında indiremiyor, diğer uygulamalar ile indirebiliyor)
  • Android kullanıcıları sizin profil resminizin ekran görüntüsünü alamayacak.
  • Arkadaşınız olmayan kişiler sizi asla kendileri de dahil kimseyi sizin fotoğrafınızda etiketleyemeyecek.
  • Sizi diğerlerinden ayıran şık bir profil koruma çerçevesi gelecek.

Facebook Profil Resmi Koruması Nasıl Yapılır?

Başta söyleyelim bu işlemleri farklı bir sitede yapacağız güvenliğiniz için işlemleri yaptıktan sonra bilgilerinizi değiştirin ayarlarınıza girip herhangi bir güvenlik ayarı değişmiş mi bakın.

  1. Şuan gördüğünüz gibi herhangi bir koruma bulunmamaktadır.

2. Botviet.net sitesine herhangi bir tarayıcıdan girip aşağıdaki resimdeki yeri bulup bilgileri giriyorsunuz.

3. Gerekli bilgileri girdikten sonra aşağıdaki resimdeki alana tıklıyorsunuz.

4.Burada karşınıza yeşil sekmeli yer gelecek oraya tıkladığınızda size token kodunu verecek. O kodu kopyalayıp bir geriye geliyorsunuz.

5.Token kodunu aldıktan sonra aşağıdaki alana yapıştırıyorsunuz. Kodu yapıştırdıktan sonra otomatik olarak giriş yapacaksınız.

6. Siteye giriş yaptıktan sonra biraz aşağı inip güvenli çerçeve ayarlarını buluyorsunuz.

7. Resimdeki gördüğünüz alandan Facebook güvenilir profil ayarlarını yapacağız.

8 Aşağıdaki ayarı yaptığınız takdirde hesabınıza güvenilir özelliği eklenecektir.

9. Eskiye dönmek içinde aşağıdaki ayarları veya Facebook profil hesabınıza giderek oradaki ayardan önceki görünüme dönebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin