Bedava İnternet

Google Play İade ve Geri Ödeme Almak

0 330

Google Play İade ve  geri ödeme almak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Merhaba arkadaşlar, son yıllarda birçok arkadaşa baktığımda, Google Play Store üzerinden aldığı uygulama veya hizmeti çeşitli nedenlerden iptal etmek istediklerini gördüm. Ne yazık ki bu mobilden Google Play Uygulaması üzerinden şimdilik mümkün değil. Ama unuttukları bir şey var Mobil Yardım ekibi olarak, siz değerli kullanıcılar için çabalayıp çözüm ürettik ve %100 yöntem çalışmaktadır.

Google Play’de geri ödeme alma

Bazı durumlar oluyor ki aldığım ürünü beğenmiyoruz veya düzgün bir şekilde .çalışmadığını görüyoruz. İşte bu gibi durumlarda bizi hoş görü ile Google Play Politikalara karşılıyor. Burada paradan önce kullanıcılara önem verildiğini de görebiliyoruz. Çoğu site bu makaleyi yazmış ama boşa yazmış! Bire akıllı yazar kardeşim senin o verdiğin linke mobil üzerinden tam olarak girilmiyor? Bu kullanıcıların nasıl girmesine bekleyebilirsiniz? Ama sorun yok kanıtlı bir şekilde Her hangi bir Android Telefon ile rahat bir şekilde  Google Play’de geri ödeme yapabileceksiniz.

Google Play Store üzerinde 2 adet geri ödeme yöntemi bulunmaktadır.

 1. Google Play sitesi üzerinden bir geri ödeme isteğinde bulunarak geri ödeme,
 2. Uygulamanın geliştiricisinden destek alarak geri ödeme,

Size burada önerim şiddetle 1. seçenek olacaktır otomatik olarak kimseyle uğraşmayarak geri ödemenizi alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Android Üzerinden Play Store Geri Ödeme Yapma

Google Play Geri Ödeme
Google Play Geri Ödeme
Google Play Geri Ödeme
Google Play Geri Ödeme
Google Play Geri Ödeme
Google Play Geri Ödeme
Google Play Geri Ödeme
Google Play Geri Ödeme

Arkadaşlar yukarıda da belirtmiştim, Android üzerinden Play Store uygulamasından iade işlemi gerçekleşmemektedir. Ama biz bunu çok basit bir şekilde yapacağız aşağıdaki işlemleri takip ederek geri ödeme işleminiz gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Herhangi bir tarayıcı üzerinden aşağıdaki linke gidin. (Önerim Chrome ve Puffin Web Browser
 2. Buraya tıklayarak mağazaya gidiyorsunuz. (Eğer satın aldığınız gmail hesabı ile giriş yapmamış iseniz e-posta şifrenizi yazarak giriş yapıyorsunuz.
 3. Yukarıdaki verdiğim link direk Play uygulamasına gidiyorsa, yukarıdaki ”Buraya tıklayarak” yazısının üzerine basılı tutup yeni sekmede aç diyin.
 4. Daha sonra solda bulunan 3 çizgiye tıklayarak menüyü açıyorsunuz ve hesabıma giriyorsunuz.
 5. Biraz aşağı indiğinizde Sipariş geçmişini göreceksiniz hangi uygulamayı iade etmek istiyorsanız  uygulama üzerine gelip biraz sağa kaydırıp en sağında bulunan 3 noktaya tıklayıp karşınıza çıkan  Sorun bildir seçeneğine tıklıyorsunuz.
 6. Karşınıza çıkan seçeneklerden herhangi birini seçerek Gönder diyorsunuz.
 7. Burada size tavsiyemiz ”Bu ürünü yanlışlıkla satın aldım” seçeneği veya ”Bu satın alma işlemini arkadaşım veya aileden biri onayım olmadan yaptı” seçeneğini seçmeniz yanında olacaktır.
 8. Not: Bir uygulamayı veya oyunu, geri ödeme almak için yalnız bir kez iade edebilir. Uygulamayı veya oyunu tekrar satın alırsanız geri ödeme talebinde bulunamazsınız ayrıca üründe elinizden gider.

Play Store Geliştiricisinden Destek Alarak Geri Ödeme Alma

Arkadaşlar sizi fazla sıkmadan anlatmaya çalışacağım aşağıdaki işlemleri sırasıyla yaparak rahat bir şekilde geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

 • Play Store uygulamasına giriyorsunuz.
 • Hangi uygulamayı iade edeceksiniz uygulamayı aratıp buluyorsunuz.
 • Daha sonra uygulama bilgiler kısımından  yeşil renkle Devamı yazan kısma tıklıyorsunuz.
 • En aşağıda yer alan ek bilgiler kısmından  Geliştirici e-posta adresini buluyorsunuz.
 • Daha sonra hangi işlemi istiyorsanız uygulamanın düzelmesi veya para iadesi için uygulama geliştiricisine e-posta atıyorsunuz.
 • Ve baya bir bekliyorsunuz, cevap gelecektir eminim

Google Play Geri Ödeme Politikaları Hakkında

Arkadaşlar burada aldığınız ürünlere göre hangi zamanda iade etmeniz gerektiğini açıklayacağız. Yine de şunu bilmeniz de fayda var. Buradaki rakamlardan ziyade,daha önce bir çok ödemede bulundum hatta son günlerine doğru bile,abone olduğum hizmetleri için geri iade aldım.

Uygulama,oyun ve uygulama içi satın almalarda 48 saat içinde geri ödeme alabilirsiniz. 48 saat geçtikten sonra ise uygulama geliştiricisi ile iletişime geçmek zorundasınız.

Filmler ve TV geri ödemelerde  aldıktan sonra izlemeye başlamadıysanız aldığınız tarihten itibaren  7 gün içinde bir geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz. Filmler hatalı veya çalışmıyorsa 65 gün içinde iade talebinde bulunabilirsiniz.

Google Play Müzik için iptal bulunmamaktadır. Sadece Aboneliğinizi durdurabilirsiniz.

Google Play Kitaplar için geri ödeme talebini, satın aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Eğer aldığınız kitap bozuk veya kullanılmaz haldeyse 65 gün içinde iade talebinde bulunabilirsiniz.

Google Play Gazetelik geri ödemeleri, tek bir sayı olarak satın aldıysanız kusursuz olmadığı sürece iade edilemez. Sadece ileri ki zamanlar için abonelik iptal edilebilir.

Google Play hediye kartları ve Google Play bakiyesi yasalar gereği zorunlu olmadıkça iade yapılmaz.

Play Store Geri Ödeme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Arkadaşlar aşağıdaki verilen süreler tahminidir. Daha erken veya geçte yapılabilir.

Kredi veya banka kartı: 3-5 bazen 10 iş gününü bulabilir.

Cep telefonu faturalandırması: 1-30 gün

Google Play bakiyesi (hediye kartı veya kredi bakiyesi) 1-3 iş günü

Google Pay: 1-3 iş günü

İnternet Bankacılığı: 1-10 iş günü

Umarım makale yararlı olmuştur bir başka makalede görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.