PUBG Mobile Liyakat Puanı Nedir Nasıl Yükseltilir?

16

Pubg Mobile liyakat puanı hangi durumlarda düşer nasıl yükseltilir?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Pubg Mobile oyunundan biraz bahsedelim. Pubg Mobile 100 oyuncunun rotası belirlenmiş  bir uçağın içinden paraşütle  atlaması ile başlar. Atladıktan sonra silah ve ekipmanlar topladıktan sonra güvenli bölgelere giderek oyun sonuna kalabilmek çok önemlidir. Oyun genel olarak counter strike ve Grand Theft Auto oyunlarının birleşimi gibi bir şey diyebiliriz. 

PUBG Mobile Oyununda  Liyakat Puanı Nedir?

Liyakat oyun içindeki kurulu düzenin bozulmaması için koyulmuş kurallar ve öneriler bütünüdür. Oyun içinde ne kadar liyakat puanınız var öğrenmek için, oyuna girip profil simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Profile tıkladıktan sonra sol alt köşede liyakat puanınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca şunu da unutmayın her oyuncu oyuna 100 liyakat puanı ile başlar ve bu puanın üzerine çıkamaz. Liyakat puanınız 60 altına düşerse takımlı klasik oyunlara giremezsiniz. Yükseltmek için yapmanız gereken klasik tekli maçlara girmek olacaktır.

PUBG Mobile Liyakat Puanını Düşüren Durumlar

  1. Uygunsuz davranışlar sergilemek
  2. Hile kullanmak: Sistem tespit ederse anında ban.
  3. Takım arkadaşını öldürme: sistem tarafından 10 liyakat arkadaşlar şikayet ederse 20 puan düşürülür.
  4. Hile kullanan kişi ile takım kurma: İlk sefer için liyakat puanı düşürülmez ancak 7 gün içinde birden fazla vukuat varsa, onu izleyen bütün vukuatlar için ceza x10 katlanır.

Oyunda hile kullanan kişileri sistem  affetmemektedir. Hile kullanan kişileri sistem tespit ederse hesap anında banlanır. Takım arkadaşını öldürme sistem tarafından otomatik tespit edilip  10 liyakat puanı düşürülür. Eğer oyuncu hala devam ederse 10 dan daha fazla fazla puanı düşürülür. Ayrıca takım arkadaşları tarafından şikayet edilirse 20 puan daha düşer.

PUBG Mobile Liyakat Puanı Nasıl Yükseltilir?

Oyun içindeki yanlış davranışları bırakıp oyunu kuralına göre oynarsanız liyakat puanınız yükselir. Aslında bazen istemeyerek yapılan davranışlar sonucunda da puan düşebilir. Örneğin takım arkadaşına arabayla çarpma,molotof ve bomba atıp bayıltma durumlarında liyakat puanı düşer.

Öncelikle şunu bilin liyakat puanı şu anlık sadece oyun içerisinde tekli  klasik mod oynayarak yükseltebilirsiniz.

Liyakat puanını yükselten durumlar

  • Maçı ilk 10 içinde bitirseniz +3
  • Maçı ilk 11 ile 50 arasında tamamlarsanız +2
  • Maçı 51 ile 100 arasında tamamlarsanız +1
Bunları da beğenebilirsin