PUBG MOBILE Pc Emülatör Kasma Sorunu Çözümü

158

PUBG MOBILE pc emülatör kasma sorunu çözümü ,Bu yazımız da Pubg MOBILE emülatör sürümünde ki kasma sorununu çözeceğiz.Önce PUBG MOBILE Pc Emülatör nedir kısaca bir açıklayalım.

PUBG MOBILE Emülatör

Son günlerde baya bir popüler olan, Bilgisayar üzerinde PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu çeşitli platformlar da ücretli bir şekilde satılıyor. Tencent Games PUBG Mobile oyununu çıkardıktan sonra PUBG MOBILE Pc Emülatör’ü yayınladı.Tencent Gaming Buddy yayınlanmadan önce tabi ki resmi olmayan Emülatörler ile de oyun oynanıyordu. Ama PUBG Mobile kasma sorunu baya bir sorun teşkil ediyordu. Bu makalemizde PUBG Mobile donma sorununu çözeceğiz.

PUBG MOBILE Emülatör Donma Sorunu

Öncelikle arkadaşlar oyundaki donmalara birçok şey sebep olabilir bunlardan bir kaçınını aşağıda sıraladım.

1- Arka planda çalışan gereksiz uygulamalar

2- Laptop kullananlar için yanlış pil modu

3- Sisteme göre yapılan aşırı ayarlar

4- Güçsüz ekran kartı seçimi

Şimdi yukarıdakileri basit bir şekilde halledip daha sonrada emülatör ayarlarını beraber yapacağız.

Windows Görev çubuğundaki saatin yanında bulunan pil ayar simgesine gelip sağ tık yaparak güç seçeneklerinden power veya yüksek performans ayarlarını seçiyorsunuz.

PUBG MOBILE PİL Ayarı
PUBG MOBILE PİL Ayarı

Pil ayarlarını hallettikten sonra görsel efektler,işlemci zamanlaması,bellek kullanımı ve sanal bellek ayarlarını yapmaya geldi sıra. Denetim masasına girip arama kısmına Gelişmiş sistem ayarları görüntüle yazıp giriyoruz.

PUBG MOBILE Gelişmiş Sistem Ayarları
PUBG MOBILE Gelişmiş Sistem Ayarları

Daha sonra gelişmiş sistem ayarlarına girdikten sonra karşımıza çıkan performans kısmından, performans seçeneklerini girip oradan en iyi performans için ayarla seçeneğini seçiyoruz.

PUBG MOBILE Performans
PUBG MOBILE Performans
PUBG MOBILE Performans Seçenekleri
PUBG MOBILE Performans Seçenekleri

Buraya kadar başarılı bir şekilde yaptığınızı umuyorum. Sırada başlangıç sırasında otomatik olarak açılan programları kaldırmak kaldı. Bunun için görev yöneticisini açıyorsunuz. ctrl+alt+delete veya en aşağıda bulunan görev yöneticisine sağ tık yapıp Görev yöneticisini bulup açın. Buradan windows sürümüne göre direk menüler geldiyse Başlangıç kısmına gidip sonradan yüklenen arada sırada çalıştırdığımız uygulamaları devre dışı bırakıyoruz.(Bilmediğiniz programları ellerseniz bilgisayardan ses gelmeyebilir veya da daha fazla donmaya sebep olabilirsiniz.)

PUBG MOBILE Başlangıç
PUBG MOBILE Başlangıç

Sıkıldığınızı ben de biliyorum açıkçası bende sıkıldım. Son olarak ekran kartı programınıza girip performans ayarlarını ayarlıyoruz. Bende Nvidia ekran kartı olduğu için anlatımı bu ekran kartı üzerinden yapacağım.

Masa üstüne sağ tık yapıp NVIDIA Denetim masasına giriyorsunuz. Buradan 3D ayarlarına gelip Yüksek performanslı NVIDIA ekran kartını seçip uygulaya basıyorsunuz. Dilerseniz ek olarak Görüntü ayarlarını ön ayarla kısmından benim tercihlerimi kullan kısmını seçerek ayarı performansa ayarlayabilirsiniz.

PUBG MOBILE NVIDIA Ayarları
PUBG MOBILE NVIDIA Ayarları
PUBG MOBILE NVIDIA Ayarları
PUBG MOBILE NVIDIA Ayarları

PUBG MOBILE Emülatör KasmaÇözümü

Öncelikle bu anlatımı resmi ”Tencent Gaming Buddy” Emülatör ile yapacağız anlatımı sırasıyla yaparak sorunu çözmüş olacağız.

PUBG MOBILE emülatör kasma
pubg mobile emulator kasmama ayarları
pubg mobile pc emülatör donma sorunu çözümü
pubg mobile tencent emulator kasma
 1. İlk olarak oyunun resmi emülatör sitesine giderek programı indiriyoruz.Eğer önceden yüklenmiş herhangi bir emülatör varsa kaldırıyoruz.
 2. Oyunu kuruyoruz.
 3. Oyunu kurduktan sonra Tencent Gaming Buddy kısayolunu bulup açıyorsunuz.
 4. Güncellemeye göre veya kısayola göre burası değişiyor dikkat edelim.
 5. Tencent Gaming Buddy programını açtıktan sonra en üste sağda bulunan 3 çizgiye tıklayarak ayarlara giriyorsunuz.
 6. Daha sonra aşağıdaki ayarları eksiksiz yapıyorsunuz.
 7. Motor Ayarlarından Aşağıdaki resimdeki ayarı yapmadan önce işlemci sayısı en yüksek kaç ise onu seçiyorsunuz. (Bende 8 olduğu için 8 seçtim sizde 4 varsa 4 seçin.)
 8. Hafıza: En yüksek neyse onu yapın.
 9. DPI Ayarını 120 veya 160 yapabilirsiniz.
 10. Oyun içindeki grafik ayarları da akıcı ve yüksek yapın. (Aşırı da olur)
 11. Oyun ayarlarından çözünürlüğü SD 720P
 12. Görüntü kalitesini de Akıcı yapıyorsunuz.
 13. Arkadaşlar az kalsın demeyi unutuyordum. Emülatöre belirli aralıklarda güncellemeler gelmekte, güncellemeleri arada sırada kontrol etmeyi unutmayın.

Umarım PUBG MOBIL Emülatör Kasma Sorunu makalesi işinize yaramıştır. Eğer hata veya oyun hakkında soru sormak isterseniz yorumları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin