Bedava İnternet

Silinen WhatsApp Mesajlarını Geri Getirme

0 83

Silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme,

Merhaba arkadaşlar uzun bir zamandır makale yazmıyorduk. Bugün işinize oldukça yarayacak bir yazı okuyacaksınız.

Silinen Whatapp mesajlarını kurtarmak uğraştırsa da mümkün. Silinen mesajları aşağıdaki yöntemleri uygulayarak geri getirebilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp mesajlarınızı arşive eklemeniz mümkün. Böylece otomatik yedekleme ile geriye getirebilirsiniz. WhatsApp uygulaması konuşmalarınızı,mesajlarınızı  buluta yedekler. Bu sayede basit bir şekilde konuşmalarınızı geriye getirebilirsiniz. Akıllı Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açıp, Ayarlar/Sohbetler/Sohbet yedeği yolunu izleyerek otomatik yedekleme ve geri yükleme yapabilirsiniz.

Bu özelliği daha önce aktif ettiyseniz işiniz çok basittir. Eğer aktif etmediyseniz bir kaç yöntem deneyerek de getirme şansınız vardır.

Whatsapp Silinen Mesajları Dosyalardan Bulma

Öncelikle herhangi bir Dosya Yöneticisi uygulamasına giriyoruz daha sonra dosyalardan ‘ WhatsApp’ Klasöründen Databases dosyasına giriyorsunuz. Karşınıza msgstore.db.crytp12 ve msgstore-2018-10-20.1.db.crypt12 adında bir dosya çıkacak. (Buradaki tarihi aldırış etmeyin sizde farklı bir tarih yazabilir ve fazladan dosya olabilir)

msgstore.db.crytp12 dosyasının adını msgstore-latest.db.crytp12 olarak değiştiriyorsunuz. msgstore-2018-10-20.1.db.crypt12 dosyasının ismini de msgstore.db.crytp12 olarak değiştiriyorsunuz. Bu sayede eski yedeklerinizi uygulamış oluyorsunuz. İşlemin işe yaraması için WhatsApp uygulamasını silip tekrar yüklemeniz gereklidir.

WhatsApp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Öncelikle bu işlem Android üzerinde işe yaramaktadır onu belirtelim.

  • WhatsApp uygulaması verilerinizi telefonunuza kaydediyor.
  • Siz resimlerinizi silseniz dahi telefonunuz da kayıtlı kalıyor.
  • Whatsapp silinen resimlerinizi,fotoğraflarınızı geri getirmek için Dahili Hafıza/WhatsApp/Media/WhatsApp Images klasörüne girerek istediğinizi kopyalayıp farklı bir klasöre taşıyabilirsiniz.

WhatsApp Silinen Videoları Geri Getirme

Eğer silerken telefonumdan sil seçeneğini kabul etmediyseniz Dahili Hafıza/WhatsApp/Media/WhatsApp Video/Sent klasörüne giderek videolarınızı görebilirsiniz isterseniz başka bir klasöre kopyalayabilirsiniz.

WhatsAPP Yedekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulamasının ayarlar kısmına gelip Sohbetler sekmesinden Sohbet yedeğine girerek Yedekle yazısına tıklamanız yeterlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.